МЕДИТАЦІЯ ВІПАСАНА в УКРАЇНІ
26.04.2019 – 06.05.2019
23.08.2019 – 02.09.2019

29.11.2019 – 09.12.2019

 

Sayagyi U Ba Khin, Саяджи у Ба Кхін, медитація віпасана

Саяджи У Ба Кін та Мати Саямаджи

Британський Міжнародний Медитаціний Центр був заснован у 1978 році з метою популяризації та практики буддійської медитації Віпасана як її викладав вже покійний Саяджі У Ба Кін (Sayagyi U Ba Khin). Це вчення спрямоване на розвиток стану спокійного розуму (заспокоєння свідомості), спрямованому на отримання стану Ніббани .
З часів Будди, що складає близько 2500 років, буддійська медитація Віпасана та Анапана практикувалася тільки в монастирях і чернечих громадах.

Саяджи У Ба Кін (Sayagyi U Ba Khin), ще будучи початківцем у буддійських навчаннях, усвідомив їх важливість для сучасної людини. У нього з’явилася унікальна можливість навчати цій техніці новачків. Саяджи У Ба Кін став вельмишановним учителем у Бірмі (Burma, Myanmar). Він навчав студентів по всьому світу аж до своєї  смерті в 1971 році.

медитирующая Мать Саямаджи в центре в Великобритании
Відтоді одна з його кращих учениць Мати Саямаджи (Mother Sayamagyi) продовжує його традиції. За її спиною більше 50 років викладання і Міжнародні Медитативні центри по всьому світу.

10-денні курси медитації зазвичай проводяться раз на місяць. Починаються в п’ятницю увечері і закінчуються в понеділок уранці. Як правило, дискурс (лекції) і тренінги проводить Мати Саямаджи або ж місцеві учителі.

Кожен, хто приходить з відкритим розумом може на необхідному рівні опанувати техніку. Ваші успіхи в освоєнні техніки будуть пропорційні докладеним Вами зусиллям.

Студентами є люди різного віку, професій і релігійно-культурних поглядів.

Сьогодні перед світом постають серйозні проблеми які загрожують людству. Для кожного саме зараз дуже вдалий час, щоб зайнятися медитацією Віпасана і дізнатись, як посеред подій сьогодення знайти стан глибокого спокою.
– Саяджи У Ба Кін (Sayagyi U Ba Khin)

Roger Bischoff in International Meditaion Center UK, Роджер Бішоф у міжнародному медитаційному центрі

Роджер Бішоф (Roger Bischoff)

Народився у 1955 році, в Лозанні, Швейцарія. Роджер зацікавився буддизмом ще у віці 18 років, зібравши колекцію рідкісних книг про буддизм. Після отримання ступеня бакалавра він вирушив мандрувати Близьким Сходом, а згодом – Індією і Бірмою. Після пізнання ним Віпассани Роджер почав вивчати бірманську мову, палі й санскрит в університеті SOAS (Університет спеціалізується на вивченні мов, культури та суспільства Азії, Африки, Близького та Далекого Сходу), Лондон. По закінченні університету він працював у Міжнародному Комітеті Червоного Хреста в Афганістані. У 1989 році мати Саямаджі запропонувала йому стати її асистентом, відтоді Роджер ним і є. Він постійно проживає на території Міжнародного Центру Медитації (International Meditation Centre UK) в Хедінгтоні, Англія (Heddington, Wilt, UK), подорожуючи деякими країнами з метою проведення курсів медитації Віпассана.

Що таке буддійська медитація?

Буддійська медитація складається з двох кроків: заспокоєння розуму і інсайту (здібності проникнення в суть, Vipassana). Учневі допомагають розвинути спокій і концентрацію, за допомогою зосередження на точці під основою носа. Таким чином, він зможе усвідомлювати свій вдих і видих. Коли розуму наданий лише один об’єкт, він поступово заспокоюється і стає більш урівноваженим.

Уважність до дихання має декілька переваг:

Немає ніякої основи вважати, що старанному учневі щось перешкодить досягти зосередження розуму впродовж декількох днів курсу. Поступове відчуття усвідомлення дихання припиниться. Учень концентрується на маленькій точці теплоти і світла. І на цьому етапі, розум прийде в стан концентрації, ясності і непохитності.

Відомо, що людина яка досягла високого рівня концентрації може досягти ще кращих результатів. Безумовно, людина яка успішно проходить курс медитації, накопичує багато переваг. І не важливо, чи вірянин це людина, чи бізнесмен, політик, робітник або студент.

Віпасана (Vipassana), або інсайт (проникнення в суть), включає дослідження внутрішніх наявних тенденцій всього, що існує в нашому власному “я”. Коли розум стає спокійним і зосередженим, учень концентрується на маленькій точці теплоти і світла. Він усвідомлює і спостерігає:

Це усвідомлення поступово приведе до “неприхильності” до фізичних і розумових елементів, які переживаються як плинні. Це мало по малу звільнить того, що медитує від таких реакцій як гнів і бажання. Це дасть вам той внутрішній світ, який покаже, що ви можете вийти за рамки повсякденних труднощів життя. Це повільно, але вірно виведе вас за обмеження життя, страждання і смерті.

Десятиденний курс медитації Випассана – практика Вісімкового Благородного Шляху, згідно з навчаннями Будди. Шлях може бути розділений на три частини, а саме: розвиток високої моральності, розвиток високої концентрації і мудрості.

Моральність: Моральність – спільний знаменник усіх релігій. У Центрі студенти дотримуються п’яти приписів (правив): утримуються від вбивства, крадіжки, сексуальних стосунків, використання наркотиків або интоксикантов. Старанно дотримуючись приписів, кожен розвиває чистоту фізичних і словесних дій.

Концентрація: Розпочинаючись з основ моральності, техніка концентрації викладається, використовуючи медитацію Анапана (увага на диханні). Впродовж перших п’яти днів, навчаючись контролювати розум і знаходитися в стані спокою, учень швидко оцінює переваги спокійного і урівноваженого розуму.

Мудрість: третя частина тренінгу – мудрість (чи здатність проникнення в суть). Виконується за допомогою медитації Віпасана, практикується впродовж часу, що залишився.

Віпасана – процес, який дозволяє учневі через особистий досвід розвинути усвідомлення природних властивостей непостійності і страждання. Старанно і послідовно практикуючи очищення розуму ви прийдете до кінця страждань і повної Просвіти або Втихомирення.

Навчання ведеться за допомогою досвіду. Якщо те, що Ви випробовуєте йде Вам на благо – прийміть це. Якщо ж воно Вам не на благо, то Ви не зможете це прийняти.

Благородна Тиша (відсутність “пустих” розмов) створює сприятливу атмосферу. Дискурси (лекції), що проводяться Учителем вранці і вечорами, допомагають роз’яснити практику.

Десятиденні курси зазвичай проводяться один раз в місяць, починаючись в п’ятницю увечері і закінчуючись рано в понеділок уранці. Вони очолюються Матір’ю Саямаджи або назначеным нею учителем.

  Інструкції і зміст курсу

  Розклад

  Часті запитання

  Основні моменти практичної Будда-Дхармы від Sayagyi U Ba Khin

Контакти організаторів курсу

Якщо Ви зацікавлені в проходженні курсу медитації в Росії, Україні і Молдові, будь ласка напишіть нам. Попередній запис на курс обов’язковий.

У листі вкажіть усі контактні дані для зворотного зв’язку.

Ми обов’язково вам подзвонимо або напишемо (ми говоримо і пишемо на російській, англійській і німецькій мовах)!

Реєстрація на курс та організаційні питання:
Юля +41 78 266 44 78
julia@imc-ua.org
Skype: juliakarmazina

Питання про практику медитації:
Олександр +38 063 154 20 77
alexandre8n@gmail.com